+48 607 587 145

Z biegiem czasu zęby każdego człowieka szarzeją, żółkną i nie są już tak białe, jak za młodzieńczych lat, ale sami jesteśmy sobie winni. Dlaczego? Przede wszystkim zła dieta oraz niezdrowy styl życia. Ale można sobie z tym problemem poradzić. W dzisiejszych czasach w gabinetach stomatologicznych jest kilka metod, które mogą znów sprawić, że Twój uśmiech będzie piękny i śnieżnobiały. Do wyboru jest m.in. wybielanie nakładkowe oraz lampą. Sprawdź co będzie dla Ciebie najlepsze i jaka jest różnica w cenie.

Wybielanie nakładkowe. Co to jest i jak działa?

Wybielanie nakładkowe stosuje się w domu, ale najpierw konieczna jest wizyta u lekarza. Dentysta najpierw wyleczy oraz oczyści wszystkie zęby. Następnie pobierany jest wycisk, z których powstaną przezroczyste, elastyczne nakładki dopasowane indywidualnie do zgryzu pacjenta. Następnie trzeba je nakładać co noc, zgodnie z instrukcjami od stomatologa. Zabieg wybielania zębów metodą nakładkową może trwać od 7 do 14 dni. Pierwsze efekty są już widoczne po 2 aplikacjach. Podczas wybielania może pojawić się nadwrażliwość zębów, ale ten dyskomfort minie po kilku dniach. Cały proces leczenia jest całkowicie bezbolesny

Wybielanie lampą. Co to jest i jak działa?

Zależy Ci na szybkim wybielaniu zębów? W takim razie ta metoda jest stworzona dla Ciebie. Efekty są widoczne od razu podczas aplikowania lekarstwa przez specjalistę. Nawet, gdy zęby pacjenta charakteryzują się ciemniejszą barwą już od urodzenia. Wybielanie zębów lampą sprawdzi się również w przypadku występowania przebarwień po tetracyklinie i innych lekarstwach. Ważne, że podczas zabiegu wybielania zębów lampą nie ucierpią dotychczasowe wypełnienia, korony, czy mosty. Jest całkowicie bezpieczna metoda. Jak wygląda proces wybielania lampą? Na zębach pacjenta przez 15-30 minut (w zależności od efektu jaki chcemy utrzymać) nakładany jest specjalny preparat, który, po zastosowaniu światła emitowanego przez lampę, działa wybielająco. W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Proces wybielania jest stale nadzorowany przez lekarza specjalistę. 

wybielanie zębów lampą warszawa

Kiedy wybielanie nakładkowe, a kiedy lampą?

Wybielanie za pomocą lampy dedykowane jest osobom, którym zależy na efekcie natychmiast lub mają problem z kolorem zębów po przejściu kuracji lekowej. Po prostu chcą mieć bielszy uśmiech zaraz po wyjściu z gabinetu. Jest to zabieg dedykowany również osobom, które szykują się na ważne spotkanie, imprezę, bądź biorą w najbliższym czasie ślub. W takim przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wybielanie zębów lampą. Wybielanie lampą jest ponadto bezpieczne dla wszystkich dotychczasowych uzupełnień w jamie ustnej. Nie ma mowy, że nagle dotychczasowa “plomba”, czy korona została uszkodzona. Z kolei wybielanie zębów metodą nakładkową jest dedykowane osobom, które mają nieco mniejszy budżet, a chcą mieć piękny, biały uśmiech. Ponadto mają w sobie dużo samodyscypliny, ponieważ pacjent sam musi co wieczór aplikować specjalnie przygotowany żel na nakładkę, a następnie umieszczać na zębach. Ważne, aby stosować się do wszystkich zaleceń stomatologa. W innym przypadku efekt wybielania może być naprawdę mało efektowny i zadowalający. 

wybielanie zębów nakładkowe warszawa

Jaka cena za wybielanie nakładkowe, a jaka za wybielanie lampą?

To bardzo ważna kwestia dla wielu osób, ponieważ obie metody wiążą się z koniecznością naruszenia domowego budżetu. Wybielanie zębów metodą nakładkową jest tańszym rozwiązaniem niż wybielanie za pomocą lampy. Różnica w cenie wynosi około 200-400 zł. 

Ile czasu utrzymuje się efekt?

Nie ma znaczącej różnicy jeśli chodzi o długość utrzymywania się efektu wybielenia zębów. W obu przypadkach jest to okres około 2-3 lat. Bardzo dużo zależy tak naprawdę od stylu życia pacjenta. Przede wszystkim trzeba stosować się do wszystkich zaleceń stomatologa, które zostaną przekazane na wizycie. Jest to naprawdę niezwykle ważne, aby biały uśmiech utrzymał się, jak najdłużej. 

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Niezależnie od wybranej metody istnieją pewne przeciwwskazania, które eliminują pacjenta z możliwości wybielania zębów. Lekarz specjalista podczas pierwszej wizyty omówi wszystkie aspekty dotyczące leczenia i zdecyduje, czy w danym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybielic zęby. 

Przeciwwskazania do wybielania zębów obiema metodami:

  • wiek poniżej 16 roku życia,
  • duża liczba wypełnień,
  • nadwrażliwość zębów,
  • próchnica,
  • alergia na środki wybielające,
  • palenie papierosów,
  • ciąża,
  • pęknięte szkliwo zębów.

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Tutaj podobnie, jak w przypadku przeciwwskazań: niezależnie od metody należy podobnie dbać o zęby. Należy przede wszystkim stosować, tzw. “białą dietę”, czyli unikać wszelkich posiłków oraz napojów powodujących przebarwienia (np. kawa, alkohol, mocno zaparzona herbata, soki, warzywa, owoce, cola). Należy również powstrzymać się od palenia papierosów. Zaleca się stosowanie odpowiednich past do zębów. Mogą pomóc w dłuższym utrzymaniu białego uśmiechu.

Nadal nie wiesz jaka metoda jest dla Ciebie?

Nic straconego! Zapraszamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią wątpliwości.