Odbudowy złamanych zębów

 

Stomatologia estetyczna - Acusdent, Wrocław

Nadbudowa zębów

Choć zęby są najtwardszym elementem naszego ciała, to jednak bywa, że osłabione szkliwo może ulec uszkodzeniu. Czasami przy jedzeniu mamy wrażenie, że nasze zęby uległy ukruszeniu. W takich sytuacjach należy pamiętać o odbudowie zębów, aby uszkodzenia nie postępowały.  

Urazy zębów

Zęby mogą ulec uszkodzeniom w różnych sytuacjach, na przykład przy uprawianiu sportu czy jedzeniu twardego pokarmu. Często, nawet nieświadomie, Pacjenci sami ścierają swoje zęby, jeżeli cierpią na bruksizm lub inną chorobę okluzyjną. Braki w uzębieniu poza kwestią estetyczną są również szkodliwe dla pozostałych zębów, dlatego muszą zostać uzupełnione.

Możliwości stomatologii estetycznej

Dzisiejsza stomatologia estetyczna z pełnym powodzeniem odtwarza i odbudowuje naturalny kształt uszkodzonego uzębienia w sposób uniemożliwiający odróżnienie ich od zębów własnych. Aby uzyskać ten cel, w naszym gabinecie stosujemy nowoczesne materiały kompozytowe, pozwalające na imitowanie naturalnych tkanek, zarówno poprzez nadanie im odpowiedniego kształtu, koloru jak i przezierności.

Odbudowa zęba kompozytem

Nasze doświadczenie połączone z ciągłym kształceniem się, pozwala nam na stosowanie wysokiej jakości kompozytów, które umożliwiają odbudowę zębów przednich i tylnych w sposób przewyższający trwałością zęby własne. W przypadku planowania odbudowy zębów bocznych, odpowiednio dobieramy materiały cechujące się wyższą wytrzymałością na ściskanie i ścieranie, zapewniając większą trwałość wykonanej pracy, a tym samym dając komfort Pacjentom.

Odbudowa kompozytowa złamanych zębów

Złamanie zęba powinno być jak najszybciej skonsultowane z stomatologiem, aby określić możliwości odbudowy zęba. W Acusdent wykonujemy również rekonstrukcje oparte na inlayach i onlayach, materiałami kompozytowymi i porcelanowymi, zapewniając również niezwykłą i naturalną estetykę. Takie odbudowy osadzane są na zębach własnych Pacjenta maksymalnie oszczędzając jego naturalne tkanki.

Kompleksowy zakres usług, związanych z estetyczną odbudową złamanego lub uszkodzonego uzębienia, pozwala nam na oferowanie naszym Pacjentom bezpiecznego i trwałego przywrócenia zdrowego uśmiechu na długie lata.

 

 

Kontakt