+48 607 587 145

Licówki porcelanowe Wrocław

Piękny uśmiech jest marzeniem każdego z nas: małych oraz dorosłych. Szczególnie u młodzieży jest to niezwykle ważny aspekt. Na szczęście czasy się diametralnie zmieniły i możliwości na jego uzyskanie jest bardzo dużo. Jednym z nich są licówki, czyli cieniutkie płatki porcelany, które nakleja się na przednie części zębów. Dla osiągnięcia najlepszego efektu estetycznego, białego, równego i naturalnego uśmiechu proponujemy w naszej placówce porcelanowe licówki. Zastosowanie licówek porcelanowych to spokój z jamą ustną na wiele lat. Oferujemy usługi stomatologiczne dla osób w każdym wieku. Gwarantujemy doskonały stosunek ceny do jakości. Na rynku wrocławskim mamy bardzo konkurencyjne ceny. Sprawdź nas samemu!

Spektakularny efekt dzięki licówkom na zęby

Wiele osób marzy o pięknym, lśniącym i białym uśmiechu, jakim mogą się pochwalić gwiazdy ekranu. I chociaż może się wydawać to nieosiągalne, bardzo drogie, dla domowego budżetu nie do “udźwignięcia”, ale nic bardziej mylnego. Jednym ze sposobów jest wybielanie zębów w naszej placówce. Jednak ta czynność nie pozwala na osiągnięcie efektu “telewizyjnego”, gdyż ostateczny wygląd zębów po wybielaniu zależny od naturalnego koloru naszego kośćca. Dlatego mamy to doskonały sposób. Otóż licówki pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów estetycznych wśród naszych klientów, a jednocześnie są najmniej inwazyjną rekonstrukcją protetyczną zębów, pozwalającą na zachowanie własnego, zdrowego uzębienia. Warto jednak podkreślić, że założenie licówek wiąże się z pewną ingerencją w zęby Klienta. Ale spokojnie! Taki zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie trzeba się niczego obawiać. Otóż stomatolog musi dokonać lekkiego zeszlifowania powierzchni zęba, na które następnie cementuje się cienkie płatki porcelany. Końcowy efekt jest więcej niż zadowalający dla Pacjenta

licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe

Stosowane przez nas licówki na zęba, to cieniutkie porcelanowe lub kompozytowe „łuski”, pokrywające przednią stronę zębów. Licówka może być założona na każdy ząb Pacjenta. Dzięki nowoczesnym materiałom, jakimi są porcelana i kompozyt, nie jest możliwe rozpoznanie różnicy między licówkami, a naturalnymi zębami. Dla wielu z Państwa to warunek konieczny. Zapewniamy naszym Pacjentom piękny i estetyczny uśmiech poprzez pokrycie rozległych wypełnień, uszczerbień, uporczywych przebarwień, odbudowę i korektę kształtu zębów, a także ich wydłużenie (istotne w przypadku zębów startych). Stomatolog podczas oględzin uzębienia zaproponuje odpowiednie leczenie. Zastosowanie licówek porcelanowych umożliwia również poszerzenie zębów czy skorygowanie szpary pomiędzy zębami, zwanej diastemą. Z tą ostatnią przypadłością zgłasza się do nas coraz więcej Klientów. Dlatego przygotowany mamy dla takich osób specjalnie opracowany plan leczenia. Zastosowanie licówek porcelanowych jest naprawdę szerokie.

Sposób na piękny uśmiech

Porcelanowe licówki to doskonały i sprawdzony sposób na nadanie zębom wymarzonego i naturalnego wyglądu wraz z zachowaniem autentyczności uśmiechu. Przed rozpoczęciem procesu leczenia przeprowadzamy wywiad z Pacjentem, aby określić oczekiwania. To dla nas bardzo ważne, aby każdy etap był jasny oraz zrozumiały. Przed założeniem licówek należy także pamiętać o wyleczeniu wszystkich ubytków. Jest to niezbędne. Oczywiście taką usługę można wykonać w naszym gabinecie stomatologicznym. Na etapie planowania leczenia Pacjent może samemu zdecydować o końcowym efekcie, przymierzając różne rozwiązania różniące się kolorystyką i kształtem. Licówki mogą również mieć znaczenie jeśli chodzi o rysy twarzy Pacjenta, dodając kobiecości lub męskości. Wpływa na to wiele czynników, więc należy w tej kwestii całkowicie zaufać specjalistom. Nasi stomatolodzy oczywiście takie doświadczenie mają i służą swoją radą. W ten sposób efekt końcowy będzie zgodny z zamierzonym przez Pacjenta. Wygląd i kształt zęba jest uzgadniany z Klientem. Chirurg stomatolog Wrocław. Licówki porcelanowe na zęba są nieocenionym rozwiązaniem w stomatologii estetycznej u osób w każdym wieku, zapewniając naturalny i piękny uśmiech. Stomatologia dziecięca również czasami jest zmuszona do skorzystania z porcelany i dlatego w naszej placówce mamy taką usługę. Zastosowanie licówek porcelanowych nie musi być drogie, a korekta kształtu zębów będzie widoczna na długie lata.

Boją się Państwo swoich zębów przednich, że mogą być za słabe po zastosowaniu licówki porcelanowej? Jest to całkowicie błędne rozumowanie, ponieważ właśnie porcelana zapewnia bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną. Dlatego potocznie nazywa się je zęby porcelanowe. Po ich założeniu trzeba rezygnować z ulubionego jedzenia, nawet jeśli jest bardzo twardo. Licówki porcelanowe, zakładane w naszym salonie dentystycznym, charakteryzują się bardzo dobrą jakością

Jaki jest koszt licówek?

Może się Państwu wydawać, że zastosowanie licówek porcelanowych wiąże się z dużym wydatkiem, na który może Państwa nie stać. Jednak nie u nas! Nasz cennik licówek porcelanowych jest przejrzysty i od początku znany dla każdego. Jesteśmy bardzo konkurencyjni we Wrocławiu. Najlepiej przekonać się samemu kontaktując się telefonicznie z recepcją, bądź odwiedzając naszą placówkę. W przypadku, gdy koszt leczenia przekracza aktualne możliwości finansowe umożliwiamy skorzystanie z płatności ratalnej. Takie płatności obsługiwane są u nas przez system MediRaty. Warunki są korzystne i umożliwiają założenie licówek bez konieczności wydawania gotówki. Podsumowując, licówki na zęby nie muszą okazać się za drogie dla domowego budżetu. 

Licówki porcelanowe, a licówki kompotyzowe

Często w naszym salonie pada pytania co jest jest licówka porcelanowa, czym się wyróżnia, charakteryzuje oraz jaka jest jej cena. Ponadto. jaka jest różnica między licówką kompozytową, a porcelanową? W porównaniu do licówki porcelanowej ma mniejszą trwałość oraz prezentuje się mniej estetycznie. Jest to jeden z czynników, który dyskwalifikuje licówkę kompozytową już na początku. Przede wszystkim, porcelanowe licówki mają większą wytrzymałość mechaniczną, dlatego doskonale sprawdzają się w przypadku zębów przednich. Niemniej jednak z powodzeniem zakładane są na każdym zębie. Nasi lekarze, bazując na wieloletnim doświadczeniu, w szczególności polecają korzystanie z licówek porcelanowych. Nasz cennik licówek ceramicznych jest przystępny dla każdego. 

Jak dbać o licówki na zębach? 

Licówki porcelanowe nie wymagają specjalnego pielęgnowania. Jedynie przez kilkanaście godzin po zabiegu należy unikać skrajnie różnych temperatur, ponieważ czasami może wystąpić, w zależności od preferencji zdrowotnych Pacjenta, wrażliwość na ciepło i zimno. Jednak ta niedogodność zniknie w bardzo szybkim czasie. Ponadto przez kilka dni należy unikać posiłków oraz napojów, które mają preferencję do zabarwiania jamy ustnej. I innych specjalistycznych metod pielęgnacji nie ma. Zęby należy myć tak jak do tej pory korzystając z miękkiej szczoteczki. Nie zapominając o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych.

Należy również unikać wszelkich czynności, które mogą spowodować stopniową utratę porcelany, czyli obgryzania czegokolwiek (np. paznokci). Mocne zaciskanie zębów również może spowodować uszkodzenie się licówek.

Zalecamy również wizyty kontrolne dwa razy do roku, aby nasi stomatolodzy ocenili stan licówek oraz całego uzębienia. Dzięki tym czynnościom można się cieszyć doskonałym uśmiechem przez wiele lat.  Licówki na zęby

Przebieg zabiegu cały czas jest Państwu znany

Odpowiadając na Państwa pytania, które na pewno nasuwają się podczas czytania oferty, a które wiemy, że Państwo chcą zawsze zadać. Tak, cały przebieg zabiegu, od A do Z, będzie dla Klienta znany. Na pierwszym spotkaniu omawiamy stan uzębienia, wszystkie aspekty dotyczące potencjalnego leczenia oraz kształtów potencjalnych licówek. Kolejne wizyty to szlifowanie zębów, ale proszę się nie obawiać. Ta czynność wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Po ich odpowiednim przygotowaniu, stomatolog pobiera wycisk i przekazuje go do protetyka. Na czas tworzenia właściwych licówek, lekarz zabezpiecza dotychczasowe zęby. 

Kiedy nie należy zakładać licówek?

Licówki porcelanowe nie są preferowane dla osób, które mają problem z chorobą bruksizmu. Charakteryzuje się ona preferencją do ścierania zębów za pomocą ruchu żuchwą. Niestety po czasie i one ulegną zniszczeniu. Dlatego należy wcześniej wyeliminować przyczynę  bruksizmu, a nasi lekarzy chętnie podzielą się wiedzą i pomogą rozwiązać problem. Najprawdopodobniej będzie trzeba założyć specjalistyczny, leczniczy aparat ortodontyczny. Mała ilość szkliwa na zdrowych zębach również może dyskwalifikować do zabiegu. Ale prosimy się nie obawiać – nie pozostawimy nikogo bez pomocy! 

Umów wizytę

+48 607 587 145
✉ gabinet@acusdent.pl

Gabinet dentystyczny Acusdent Wrocław,
Śródmieście, Psie Pole
Namysłowska 6a,
50-304 Wrocław