Korony i mosty

Korony i mosty protetyczne - Acusdent WrocławNowoczesne rozwiązania protetyczne pozwalają na estetyczną odbudowę uzębienia w sposób trwały i komfortowy. Stosowane przez nas korony i mosty pełnią rolę estetycznych uzupełnień protetycznych z dobranym idealnie pod własne zęby kolorem. W ten sposób w dużym stopniem podobieństwa odtwarzają naturalną kolorystykę i przezierność zębów własnych.

Korony i mosty posiadają funkcję i kształt zęba, a ponadto zabezpieczają obszary narażone na uszkodzenie przed dalszym zniszczeniem. W naszym gabinecie korony wykonujemy tylko wówczas, gdy Pacjent posiada własny dobry i zdrowy korzeń zęba. Wykonujemy je w celu pokrycia zębów, które zostały osłabione przez ubytki lub znaczną ilość wypełnień. Zastosowanie koron może być również sugerowane w przypadku zębów poważnie zniszczonych ubytkami, czy urazami – np. gdy zęby są wyszczerbione, przebarwione lub przekrzywione. Korony mogą się również okazać potrzebne po zakończeniu leczenia kanałowego lub po pęknięciu bądź złamaniu zęba.

W naszym gabinecie stosujemy korony:

  • pełnoceramiczne na podbudowie metalowej,
  • licowane porcelaną lub kompozytem,
  • pełnoceramiczne lub metalowe.

Trwałość koron jest zróżnicowana i wpływa na nią wiele czynników. Jednym z nich jest poziom dbałości o higienę osobista co ma bezpośrednie przełożenie na czas i długość użytkowania prac protetycznych.

W przeciwieństwie do korony, most jest uzupełnieniem brakujących zębów, które zostaje zamocowane do zębów przylegających. Mosty najlepiej sprawdzają się u osób, którym brak tylko kilku zębów. Proponowane przez nas mosty porcelanowe wymagają, aby zęby, do których zostaną przytwierdzone, były zdrowe i miały odpowiednie wsparcie ze strony dziąseł i kości.
Dla zapewnienia Pacjentom komfortu i estetycznego wyglądu pomiędzy zabiegami stosujemy korony i mosty tymczasowe.