Protetyka Zębów Wrocław

leczenie protetyczne Wrocław, protezy zębowe WrocławProtetyka Wrocław

Braki zębowe nie muszą być już powodem do wstydu. Dzięki osiągnięciom współczesnej protetyki możliwe jest uzupełnienie braków zębowych, zarówno przy użyciu protez ruchomych, jak i stałych. Protetyka najczęściej kojarzy się z ruchomymi protezami, potocznie zwanymi sztuczną szczęką. Jednak dzięki połączeniu protetyki z osiągnięciami implantologii możliwe jest także zastosowanie protezy stałej, opartej na implantach.

Dzięki stosowanemu przez nas leczeniu protetycznemu niedoskonałości wyglądu naszych zębów czy ich brak pozostanie tylko wspomnieniem. Końcowy estetyczny efekt wykonywanych przez nas rekonstrukcji to wypadkowa naszej wiedzy i doświadczenia, a kompleksowe leczenie protetyczne daje naszym Pacjentom komfort i długotrwałe efekty.

Jak wygląda leczenie protetyczne zębów?

Pacjenci najczęściej decydują się na leczenie protetyczne w przypadku występowania licznych braków zębowych. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet pojedyncze luki zębowe powinny być wypełnione uzupełnieniem protetycznym lub implantologicznym. Braki zębowe oddziałują bowiem na zęby sąsiadujące, powodując przesuwanie się innych zębów w łuku zębowym, a także powodując problemy z żuciem czy nawet prawidłową wymową.

Przed rozpoczęciem leczenia stomatolog powinien przeprowadzić wywiad z pacjentem, a także sprawdzić stan zębów, by wykluczyć ubytki próchniczne.  W trakcie przeprowadzanego leczenia uzgadniamy indywidualny plan leczenia z Pacjentem, uwzględniając zasady analizy estetycznej, którą przeprowadzamy na podstawie diagnostycznych zdjęć pantomograficznych i fotograficznych. Oferowane przez nas leczenie protetyczne ma na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania całego układu zgryzowego i dlatego musi być prowadzone kompleksowo, co wiąże się z gwarancją najlepszego efektu końcowego na wykonywane prace.

Różne rodzaje uzupełnień protetycznych

Możliwości współczesnej protetyki pozwalają pacjentom na wybór różnorodnych metod uzupełnienia braków zębowych. Coraz większą popularnością cieszą się stałe uzupełnienia protetyczne , które w odróżnieniu od protez ruchomych na stałe umieszcza się w jamie ustnej pacjenta. Część tych metod, na przykład korony lub mosty protetyczne, wymaga oszlifowania zęba lub sąsiadujących zębów. Choć rozwiązania protetyczne oparte na implantach są dość kosztowne, to jednak obserwujemy coraz większe zainteresowanie pacjentów tą metodą odbudowania braków zębowych, która daje także możliwość późniejszego założenia protezy stałej opartej na implantach.

Dlaczego warto skorzystać z protetyki w Acusdent?

Dbamy o to, by nasi Pacjenci wychodzili z gabinetu zadowoleni i mogli uśmiechać się bez kompleksów. Przy wykonywaniu koron i mostów, zabiegi dodatkowo przeprowadzamy zgodnie z zasadami okluzji, tak, żeby zęby się nie ścierały, porcelana nie pękała w długoletnim używaniu. W każdym z przypadków: przebarwień, uszczerbku, braku całego zęba, braku kilku zębów lub całkowitego bezzębia przygotowujemy indywidualny plan leczenia bazujący na kilku opcjach wygodnych dla Pacjenta rozwiązań w pełni uwzględniających jego oczekiwania i możliwości finansowe. Zapewniamy naszym Pacjentom oczekiwany końcowy efekt – estetyczny wygląd i piękny uśmiech.

 

 

Kontakt