+48 607 587 145

Profilaktyka

 

Profilaktyka stomatologiczna Wrocław - Acusdent

W naszym gabinecie promujemy zasadę, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym celu zapraszamy Pacjentów do regularnych wizyt kontrolnych, które pozwalają na wczesne wykrycie potencjalnych ognisk choroby oraz oczyszczenie miejsc niedostępnych domowymi metodami. Regularne wizyty kontrolne pozwolą na wykrycie zmian próchnicznych na wczesnym etapie, co skraca czas leczenia i nie dopuszcza do rozprzestrzeniania się próchnicy na pozostałe zęby.

Dlaczego profilaktyka jest tak ważna?

Odpowiednia profilaktyka to zapewnienie dobrego samopoczucia i brak kłopotów z zębami w przyszłości. Dlatego kładziemy duży nacisk na dokładne sprawdzenie (przy każdej wizycie) stanu uzębienia i jamy ustnej. Podczas wizyt w Acusdent profilaktycznie wykonujemy badanie zębów z wykorzystaniem urządzenia diagnostycznego DiagnoCam, dzięki któremu możemy wykryć nawet najmniejsze ogniska próchnicy, często niewidoczne dla oka lekarza podczas badania tradycyjnego. Pozwala to nam na szybkę działanie profilaktyczne w bardzo wczesnym etapie powstawiana próchnicy, co skutkuje wysokim stopniem zapobiegania poważnych problemom z uzębieniem w przyszłości. Systematyczne zabiegi profilaktyczne pełnią również ważną rolę w zapobieganiu chorobom przyzębia i jamy ustnej.

Higienizacja jamy ustnej

Higienizacja i zabezpieczenie zębów preparatami stomatologicznymi  pozwalają na eliminację przykrego zapachu z ust i zwiększenie ochrony przed bakteriami. Natomiast zabiegi usuwanie kamienia nazębnego i osadu zmniejszają i eliminują przebarwienia (od papierosów, kawy, herbaty, itp.), a także zapewniają poczucie świeżości i dobre samopoczucie. Zabiegi higienizacyjne powinny być stosowane co najmniej dwa razy w roku. Dzięki temu łatwiej będzie zadbać o higienę jamy ustnej. Wykonujemy szeroką gamę zabiegów higienizacyjnych:

  • lakierowanie,
  • lakowanie zębów
  • likwidowanie / redukcja nadwrażliwości zęba
  • nauka prawidłowej higienizacji jamy ustne (szczotkowania i czyszczenia zębów),
  • lakowanie,
  • fluoryzacja lecznicza
  • usunięcie kamienia – skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy
  • piaskowanie

Regularne wizyty i korzystanie z naszej oferty zabiegów profilaktycznych pozwala na zachowanie własnego zdrowego uzębienia i naturalnego uśmiechu do lat późnej starości.

Czy wiesz, jak odpowiednio dbać o zęby?

Codzienna higiena jamy ustnej i profilaktyka stomatologiczna są sposobem na zdrowe i zadbane zęby. Nie wystarczy jednak myć zębów dwa razy dziennie, należy pamiętać także o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych przy użyciu nici dentystycznej, a także myciu języka i płukaniu jamy ustnej specjalnym płynem, najlepiej bez dodatku alkoholu. Dwa razy w roku należy wykonać skaling i piaskowanie, które pozwoli oczyścić zęby z osadów i kamienia nazębnego. Profilaktyka  i regularne kontrole stanu zębów u dentysty są najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia naturalnych zębów.

Umów wizytę

+48 607 587 145
✉ gabinet@acusdent.pl

Gabinet dentystyczny Acusdent Wrocław,
Śródmieście, Psie Pole
Namysłowska 6a,
50-304 Wrocław