Leczenie próchnicy

leczenie próchnicy WrocławW naszej codziennej praktyce w stomatologii zachowawczej spotykamy się z występowaniem próchnicy zębów zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Dzięki skutecznym metodom wykrywania próchnicy przy pomocą innowacyjnej aparatury DiagnoCam firmy Kavo możemy diagnozować ją w początkowym stadium minimalizując ryzyko rozprzestrzenienia się choroby.

Pacjent sam nie jest w stanie zauważyć u siebie początków choroby tylko wizyta w gabinecie stomatologicznym pozwala na wczesne wykrycie próchnicy. Utrudnieniem w rozpoznaniu problemu przez Pacjenta jest również fakt, iż próchnica sama w sobie nie boli, a kiedy ból się pojawi mamy już podrażniony nerw w chorym zębie. Taka sytuacja oznacza, że zbyt długo zwlekaliśmy z wizytą w gabinecie dentystycznym i czeka nas leczenie.

Skan zębów aparaturą DiagnoCom lub diagnostyka RTG są niezbędne w skutecznym wykrywaniu ubytków próchnicowych i dają możliwość wnikliwej analizy obszarów zainfekowanych. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie zaplanowanie leczenia w sposób przewidywalny i skuteczny.

Próchnicę leczymy odpowiednio w zależności od jej rodzaju oraz wieku Pacjenta. Próchnice objawiająca się demineralizacją szkliwa leczymy preparatami z fluorem oraz prawidłowymi zabiegami higienizacji zalecanymi przez naszych lekarzy stomatologów.

W przypadku, gdy próchnica obejmuję większą ilość tkanek zębów przeprowadzamy niezbędne do ich usunięcie zabiegi oczyszczające i zabezpieczające. Następnie tkanki zębów odbudowujemy materiałem kompozytowym przywracając im naturalny kształt, kolor i funkcje zębów. W doborze odpowiedniej metody leczenia, bierzemy pod uwagę również stan zęba i jego kondycje. W przypadku gdy ząb był leczony kanałowo lub ilość pozostałych tkanek po usunięciu próchnicy zwiększa ryzyko złamania zęba wykonujemy wzmocnienie zęba wkładem koronowo-korzeniowym i koroną.

Nasze innowacyjne i skuteczne metody diagnostyczne oraz szeroki wachlarz zabiegów leczenia próchnicy pozwalają naszym Pacjentom cieszyć się zdrowym i naturalnym uśmiechem przez wiele lat.