Powtórne leczenie kanałowe

Powtórne leczenie kanałowe Wrocław - pod mikroskopemPowtórne leczenie kanałowe przeprowadzamy u Pacjentów, którzy mieli już wcześniej ząb przeleczony kanałowo jednak na skutek powstałych w nim nowych zmian konieczne jest ponowne szczelne wypełnienie kanałów.

Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem

W przypadku Pacjentów, którzy mieli przeprowadzone leczenie kanałowe w sposób niewłaściwy lub nieskuteczny proponujemy zabiegi endodontyczne pod mikroskopem.
Stosowane przez nas procedury przy powtórnym leczeniu kanałowym są skuteczną droga do uratowania zęba.

Podczas zabiegu powtórnego leczenia kanałowego konieczne jest wpierw skuteczne usunięcie starego wypełnienia i bardzo precyzyjne oczyszczenie kanałów. Takie postępowanie umożliwia dalsze działanie w postaci pewnego i skutecznego wypełnienia oczyszczonych szczelin.

Dla zapewnienia skuteczności przeprowadzanych zabiegów leczenia kanałowego konieczna jest najwyższa precyzja pracy w niewielkich kanałach zębowych i dlatego tak ważne jest wykonywanie zabiegów w powiększeniu zapewniającym widoczność kanałów (pod mikroskopem).

Powtórne leczenie kanałowe zęba

W naszej praktyce zabiegi zarówno pierwotnego jak i powtórnego leczenia kanałowego przeprowadzamy z wykorzystaniem mikroskopu światowego lidera, firmy Leica, co w połączeniu z naszym doświadczeniem oraz wysokiej jakości materiałami zapewnia skuteczne wyleczenie zęba.

Przeprowadzane w naszym gabinecie dentystycznym we Wrocławiu profesjonalne i efektywne powtórne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem odbywa się przy użyciu osłony z koferdamu, co pozwala na osiągniecie najlepszych jakościowych efektów i bezpieczeństwa.
Jeżeli nie dochodzi do niedających się przewidzieć komplikacji cały zabieg endodontyczny, to leczenie jednoetapowe trwające 1 do 2 godzin i dając długotrwałe efekty leczenia.