Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław

leczenie kanałowe pod mikroskopem WrocławLeczenie kanałowe pod mikroskopem

W naszej filozofii leczenia dbamy o każdy ząb, stale podejmując wyzwania, aby Pacjenci jak najdłużej mogli korzystać z własnego uzębienia. Niejednokrotnie leczenie kanałowe (in. endodontyczne) jest jedyną opcją pozwalającą na zachowanie własnego zęba.

Nasze doświadczenie wsparte nowoczesnym sprzętem i aparaturą powiększającą pozwala na leczenie kanałowe z gwarancją precyzyjnego oczyszczenia kanałów korzeniowych. Tylko takie podejście daje szanse na skuteczne wyleczenie zęba, który w innym wypadku byłby skazany na usunięcie.

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Sam proces leczenia kanałowego polega na dokładnym oczyszczeniu kanałów korzeniowych w chorym zębie, a następnie na ich szczelnym wypełnieniu w sposób zapobiegający nawrotowi choroby. Jest to często jedyny sposób na uratowanie naturalnego zęba, dający możliwość długotrwałej eliminacji dolegliwości.

Zabiegi endodoncji przeprowadzamy przy użyciu mikroskopu światowego lidera, szwajcarskiej firmy – Leica M320. Zabiegi leczenia kanałowego, wymagają pracy w niewielkich szczelinach, dlatego tak ważna jest praca w znacznym powiększeniu, co zapewnia dobrą widoczność i precyzję, które są w tym zabiegu najważniejsze.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław pozwala na zlokalizowanie wąskich kanałów, opracowanie kanału zobliterowanego i naprawienie perforacji. Do wypełnienia kanałów używamy najwyższej jakości materiałów termicznych, a samo wypełnienie wykonujemy ciśnieniowo przy wykorzystaniu urządzenia do wypełniania kanałów szwajcarskiej firmy KERR. Tylko nowoczesne metody wypełniania kanałów pozwalają na szczelne wypełnienie systemu kanałowego zęba i szczelin we wszystkich, trzech wymiarach.

Przeprowadzane przez nas leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w dużym powiększeniu oraz przy użyciu osłony z koferdamu pozwala na osiągniecie najlepszych jakościowo i długotrwałych efektów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem psie pole