Leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław

leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W naszej filozofii leczenia dbamy o każdy ząb, stale podejmując wyzwania, aby Pacjenci jak najdłużej mogli korzystać z własnego uzębienia. Niejednokrotnie leczenie kanałowe, inaczej zwane endodontycznym jest jedyną opcją pozwalającą na zachowanie własnego zęba. Leczenie kanałowe jest w stomatologii stosowane już od dawna. Jednak od paru lat rosnącą popularnością cieszy się leczenie kanałowe pod mikroskopem. Pozwala ono dentyście na dokładne zobaczenie wnętrza zęba.

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem przebiega podobnie jak tradycyjne leczenie kanałowe. Różni się jedynie tym, że nad głową pacjenta znajduje się mikroskop operacyjny. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykonać zdjęcie zęba, które uwidoczni ilość kanałów. Na początku zabiegu stomatolog zabezpiecza ząb przed dostaniem się śliny przy użyciu koferdamu. Następnie otwiera ząb i oczyszcza jego wnętrze z chorobowo zmienionej miazgi. Na tym etapie możliwe jest dokładne obejrzenie wnętrza cienkich kanałów zębowych przy użyciu mikroskopu, dzięki czemu stomatolog oczyści wszystkie kanały, a następnie zdezynfekuje je. Po osuszeniu kanałów następuje wypełnienie ich specjalną masą, zwaną gutaperką. Ostatnim etapem leczenia jest zamknięcie zęba.

Dlaczego warto korzystać z tego rodzaju leczenia?

Leczenie kanałowe jest często jedynym sposobem na uratowanie naturalnego zęba, który daje możliwość długotrwałej eliminacji dolegliwości. Dzięki rozwojowi tej dziedziny możliwe jest także ponowne leczenie endodontyczne oraz leczenie zębów, w których kanałach zostały pozostawione narzędzia andodontyczne.

Zabiegi endodoncji przeprowadzamy przy użyciu mikroskopu światowego lidera, szwajcarskiej firmy – Leica M320. Zabiegi leczenia kanałowego wymagają pracy w niewielkich szczelinach, dlatego tak ważna jest praca w znacznym powiększeniu, co zapewnia dobrą widoczność i precyzję, które są w tym zabiegu najważniejsze.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na zlokalizowanie wąskich kanałów, opracowanie kanału zobliterowanego i naprawienie perforacji. Do wypełnienia kanałów używamy najwyższej jakości materiałów termicznych, a samo wypełnienie wykonujemy ciśnieniowo przy wykorzystaniu urządzenia do wypełniania kanałów szwajcarskiej firmy KERR. Tylko nowoczesne metody wypełniania kanałów pozwalają na szczelne wypełnienie systemu kanałowego zęba i szczelin we wszystkich  trzech wymiarach.  Przeprowadzane przez nas leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w dużym powiększeniu oraz przy użyciu osłony z koferdamu pozwala na osiągniecie najlepszych jakościowo i długotrwałych efektów.

Leczenie endodontyczne w Acusdent

Nasze doświadczenie wsparte nowoczesnym sprzętem i aparaturą powiększającą pozwala na leczenie kanałowe z gwarancją precyzyjnego oczyszczenia kanałów korzeniowych. Tylko takie podejście daje szanse na wyleczenie zęba, który w innym wypadku byłby skazany na usunięcie. Leczenie endodontyczne w wielu wypadkach pozwala na uchronienie przed ekstrakcją zęba. Rozwój stomatologii pozwala na skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają pacjentowi na wieloletnie zachowanie naturalnych zębów.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem psie pole