Implanty Zębów Wrocław

Implanty zębów Wrocław

Implantologia Wrocław

Duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów implantologicznych, wraz z najwyższą jakością stosowanych przez nas systemów, zapewniają naszym Pacjentom odbudowę zdrowego, estetycznego, pięknego i trwałego uśmiechu. Implanty są jednym ze sposobów na uzupełnienie braków zębowych, zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia.

Dzięki oferowanym przez nas implantom – uznanego światowego producenta  firmy Straumann – Pacjenci całkowicie unikają niedogodności związanych z klasyczną protetyką. Zastosowanie implantów może wyeliminować konieczność stosowania protez czy szlifowania naturalnych zębów pod korony i mosty protetyczne.

Kto może skorzystać z możliwości, jakie dają implanty?

Z leczenia implantologicznego mogą skorzystać wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia. Na tym etapie bowiem zakończony jest wzrost kostny. Nie ma górnej granicy wiekowej, jednak każdorazowo o możliwości leczenia implantologicznego decyduje lekarz. Przeciwwskazania do leczenia implantologicznego to między innymi:

  • cukrzyca,
  • choroby wyniszczające organizm, takie jak AIDS,
  • okres ciąży,
  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej,
  • bruksizm,
  • choroby psychiczne,
  • choroby układowe.

W przypadku niektórych chorób, takich jak choroby reumatyczne, choroby układu krążenia czy schorzenia endokrynologiczne wymagana jest dodatkowo konsultacja lekarska ze specjalistą. Leczenie implantologiczne może być także wykluczone u palaczy, ze względy na fakt, że mają gorzej ukrwioną błonę śluzową, a rany trudniej się goją.

Z czego składa się implant zęba?

Implant zęba składa się z tytanowego korzenia, który zrasta się z naturalną kością.  Tytan jest materiałem biokompatybilnym, dlatego jest stosowany w implantologii.  Korzystanie z nowoczesnych implantów pozwala na zminimalizowanie komplikacji i odrzuceń przez organizm. Umożliwia również trwałe osadzenie widocznej części protetycznej, idealnie imitującej naturalny ząb. Materiały stosowane w systemach implantologicznych firmy Straumann swoją wytrzymałością wielokrotnie przewyższają naturalne uzębienie, dając Pacjentom pełen komfort ich użytkowania.

Rozwiązania oparte na implantach zębów stosujemy w przypadku:

  • braku pojedynczego zęba,
  • braku kilku zębów
  • u Pacjentów z bezzębiem.

Często implanty są wybierane jako rozwiązanie alternatywne do protez u osób borykających się z problemem ich noszenia. Dla takich Pacjentów możemy zaproponować kilka komfortowych rozwiązań opartych na wszczepionych implantach zębów. Faktem bowiem jest, że proteza oparta na implantach jest rozwiązaniem bardziej wygodnym, a jednocześnie trwalszym niż tradycyjne protezy.

Jak przebiega proces wszczepienia implantów?

Każdy z przeprowadzanych zabiegów wszczepienia implantów, poprzedzony jest wykonaniem profesjonalnej diagnostyki z wykorzystaniem nowoczesnej tomografii 3D i przymierzeniem szablonów implantologicznych. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wszczepienie implantu bez obaw o powikłania. Dla uzyskania najlepszego efektu w zabiegach wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i sprawdzone technologie.

Należy pamiętać, że wszczepienie implantów wymaga jednego lub dwóch zabiegów i trwającego od 3 do 9 miesięcy czasu oczekiwania na zakończenie leczenia (okresu osseointegracji implantu z kością), dlatego dla poprawnego przebiegu procesu leczenia zalecamy comiesięczne wizyt kontrolne w naszym Gabinecie Stomatologicznym.

Przeprowadzane przez nas zabiegi implantologiczne zapewniają naszym pacjentom pełen komfort, zarówno fizyczny jak i psychiczny, podczas zabiegu, jak również w okresie pozabiegowym (przejściowym), umożliwiając codzienne funkcjonowanie: jedzenie, uśmiechanie się, swobodne mówienie czy wykonywanie czynności zawodowych.

Leczenie implantologiczne daje duże możliwości wszystkim pacjentom, którzy z różnych względów stracili swoje naturalne zęby. Możliwość uzupełnienia zarówno pojedynczych zębów, jak i rekonstrukcji zębów w przypadku bezzębia.

Kontakt