Diagnostyka

pracownia RTG2Bogate doświadczenie całego zespołu oraz efekty końcowe leczenia naszych Pacjentów dowodzą, iż jedną z kluczowych kwestii jest prawidłowa diagnostyka i przewidywalne zaplanowanie leczenia. W naszej placówce kładziemy duży nacisk na badania pozwalające w pełni ocenić stan zdrowia Pacjenta pod kątem szeroko pojętej stomatologii. Wiemy, że właśnie dzięki rzetelnemu badaniu z użyciem nowoczesnej aparatury i posiadanej wiedzy jesteśmy w stanie ustalić w jaki sposób możemy najlepiej pomóc naszym Pacjentom.

Wszystkie przeprowadzane przez nas zabiegi mają na celu zapewnienie Pacjentowi dobrego samopoczucia i estetycznego wyglądu. Na podstawie badań i diagnostyki ustalamy wraz z Pacjentem indywidualny plan leczenia zapewniający najlepszy efekt leczenia i najwyższą jakość zabiegów.

Diagnostyka i badania wykonywane w placówce:

  • zdjęcie rentgenowskie panoramiczne (RTG) – które wykonujemy wykorzystując pantomograf cyfrowy firmy INSTRUMENTARIUM DENTAL – pozwala on na wnikliwą ocenę stanu zębów. Dzięki zdjęciom badamy ich położenie oraz sprawdzamy, czy nie ma zębów zatrzymanych w kości. Nowoczesna aparatura pozwala nam ocenić prawidłowość struktur anatomicznych co pozwala na przewidywalne zaplanowanie leczenia.
  • małe zdjęcia rentgenowskie wykonujemy przy wykorzystaniu aparatu DURR DENTAL i skanera cyfrowego firmy INSTRUMENTARIUM DENTAL – pokazują one szczegóły tego, co nas zaniepokoi na zdjęciu panoramicznym. Można dzięki nim obejrzeć np. dokładny przebieg kanałów korzeniowych zęba przed leczeniem kanałowym.
  • diagnostyka próchnicy – za pomocą urządzenia DiagnoCom firmy KAVO poszukujemy w zębach ubytków spowodowanych próchnicą. Jest to urządzenie będące połączeniem lasera i wysokiej jakości kamery, które pozwala dostrzec zmiany próchnicowe niewidziane gołym okiem. Diagnostyka ta jest dedykowana pacjentom z przeciwwskazaniami do wykonywania zdjęć RTG np. kobietom w ciąży, dzieciom oraz pacjentom zainteresowanym wczesną profilaktyką próchnicy.

Najwyższe standardy diagnostyczne oraz nasze doświadczenie i nowoczesny sprzęt pozwala działać nam dla dobra naszych pacjenta w myśl zasady, iż lepiej zapobiegać niż leczyć.