Zamykanie zatoki szczękowej

Zamykanie dna zatoki szczękowej - WrocławW naszej praktyce kładziemy duży nacisk na kompleksowe leczenie wszelkich rodzajów schorzeń z zakresu stomatologi chirurgicznej. Zdajemy sobie sprawę, iż aby bezpiecznie leczyć musimy odpowiednio zdiagnozować Pacjenta, dobrać najlepszy plan leczenia i przygotować go pod planowane zabiegi. Jednym z bardziej złożonych zabiegów chirurgicznych w stomatologii jest wszczepianie implant zęba. Często wymaga odpowiednich działań poprzedzających, np. w postaci przygotowania podłoża pod stabilną implantację. W tym celu wykonujemy zabiegi podnoszenia i zamykania dna zatoki szczękowej.
Tylko dzięki podejściu do leczenia w sposób kompleksowy możemy osiągać przewidywalne i długotrwały efekty leczenia implantologicznego.

Dno zatoki szczękowej podnosimy w przypadku odbudowy zębów od czwórek do siódemek, gdyż zwłaszcza w ich obszarze zachodzi do szybkiego zaniku kości, co utrudnia bezpieczne leczenie implantologiczne.

Sam zabieg w Gabinecie Dentystycznym polega na odsłonięciu okienka w bocznej ścianie szczęki, a następnie na umieszczeniu wewnątrz materiału kościotwórczego (biozgodnego). Po okresie gojenia się tak przygotowane miejsce staje się bezpiecznym podłożem do przeprowadzenia zabiegu implantologicznego.

W trakcie leczenie przestrzegamy bardzo restrykcyjnych norm higienicznych. Wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt i sprawdzone materiały stomatologiczne. Dodatkowo wdrożyliśmy cyfrowy rejestr procesów sterylizacji oraz nowoczesny system dekontaminacji narzędzi, niemieckiej firmy MELAG.
Gwarantuje to najwyższy standard bezpieczeństwa chroniąc Pacjentów przed wszelkiego rodzaju zakażeniami.