Usuwanie zębów Wrocław

Usuwanie zębów Wrocław - bezbolesne ekstrakcje - Wrocław

Współczesna stomatologia dąży do tego, by jak najdłużej zachować naturalne zęby. Dzięki nowoczesnym technologiom w wielu wypadkach jest to możliwe. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na wyleczenie zębów, które w innych przypadkach byłyby do usunięcia. Czasami jednak ekstrakcji nie da się uniknąć.

Komputerowe znieczulenie przy usuwaniu zęba

W naszym gabinecie chirurgii stomatologicznej usuwanie zębów wykonujemy bezboleśnie, stosując nowoczesne, komputerowe znieczulenie podawane za pośrednictwem aparatu SleeperOne. Urządzenie dozuje indywidualnie i w delikatny sposób (zgodnie z ciśnieniem fizjologicznym) środek znieczulający, dopasowując dawkę do potrzeb każdego Pacjenta. Odpowiednie znieczulenie jest ważne nie tylko przy wyrywaniu zębów, lecz także przy innych zabiegach, które mogą powodować dolegliwości bólowe. Pacjenci z dentofobią mogą wymagać znieczulenia także po borowaniu zębów.

Ekstrakcja zębów

Zdajemy sobie sprawę, iż usunięcie zęba jest dla organizmu czymś nienaturalnym, dlatego zawsze przeprowadzamy zabiegi w sposób umożliwiający bezpieczną odbudowę w przyszłości i przywrócenie harmonii w jamie ustnej. W tym celu wykonujemy atraumatyczne usuwanie zębów, mając na uwadze maksymalne zachowanie tkanki kostnej. Ten sposób usunięcia zęba ma bardzo duże znaczenie dla Pacjenta, ponieważ w następnych etapach leczenia znacznie zwiększa możliwość skutecznej i estetycznej rekonstrukcji implantoprotetycznej. Warto podkreślić, że każda luka zębowa powinna być uzupełniona, ponieważ luki zębowe mogą powodować rozchwianie zębów lub też ich przesuwanie się w łuku.

Co warto wiedzieć przed ekstrakcją zęba?

Zabieg ekstrakcji (usunięcia) zęba wymaga doświadczenia, delikatności i wprawy, aby przebiegł on precyzyjne i bez powikłań. Z każdym Pacjentem przed zabiegiem przeprowadzamy dokładny wywiad o stanie jego ogólnego zdrowia. Ma on na celu zapewnienia przewidywalnego i bezpiecznego leczenia.

Przy wykonywania bardziej skomplikowanych zabiegów usuwania zębów wykonujemy dodatkowo badania pantomograficzne, co pozwala nam na dokładne ustalenie procedury zabiegu.

Każdego z naszych Pacjentów otaczamy pełną i indywidualną opieką również w okresie rekonwalescencji. Po zabiegu usunięcia zęba lub zębów odpowiednio zabezpieczamy tkanki oraz oferujemy dostępne rozwiązania tymczasowe, zapewniając w ten sposób Państwu komfort w życiu codziennym przed dokonaniem ostatecznej rekonstrukcji uzębienia.

Zalecenia dla pacjenta po ekstrakcji zęba

Po ekstrakcji stomatolog założy tampon, który należy trzymać na ranie według jego wskazań. W niektórych wypadkach konieczne może być szycie rany. Po ekstrakcji przez dwie godziny nie wolno jeść, ani pić. Po tym czasie spożywane posiłki powinny być miękkie i chłodne. W razie dolegliwości bólowych można zażyć paracetamol lub ibuprofen. Ulgę przyniosą także zimne okłady w okolicy rany poekstrakcyjnej. Przez dzień lub dwa po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, aby nie dopuścić do otwarcia się rany. W przypadku dużego bólu lub wystąpienia krwawienia należy bezzwłocznie udać się do stomatologa.

 

 

Kontakt