Chirurgia stomatologiczna Wrocław

chirurgia stomatologiczna WrocławChirurgia stomatologiczna jest jedną z dziedzin stomatologii i zajmuje się leczeniem operacyjnym w obrębie jamy ustnej. W niektórych przypadkach zabiegi chirurgii stomatologicznej są niezbędne, aby uratować naturalne zęby pacjenta, bądź też uzupełnić braki w uzębieniu. Stomatolog, zajmujący się chirurgią stomatologiczną wykonuje zabiegi, takie jak podniesienie dna zatoki szczękowej, ekstrakcja zatrzymanych ósemek, podcinanie wędzidełek.

Chirurgia stomatologiczna Psie Pole

W naszej placówce stomatologicznej na Psim Polu we Wrocławiu specjalizujemy się w kompleksowej pomocy pacjentom, umożliwiając im zachowanie pięknego i naturalnego uśmiechu przez długie lata. Chcąc zapewnić Państwu możliwość kompleksowego leczenia w jednym miejscu, przeprowadzamy szeroki zakres zabiegów chirurgicznych, obejmujący od prostych do najbardziej skomplikowanych zabiegów przygotowujących do leczenia implantologicznego, protetycznego czy też stomatologii zachowawczej.

Zabiegi chirurgiczno-stomatologiczne w Acusdent

Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzamy w nowocześnie wyposażonych gabinetach przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu i materiałów. Nasze doświadczenie poparte praktyczną wiedzą oraz precyzyjnym sprzętem diagnostycznym (RTG i RVG) pozwala na zaplanowanie i wykonywanie zabiegów chirurgicznych w sposób indywidualnie dostosowany do każdego przypadku Pacjenta.

Planując leczenie, zawsze kierujemy się zasadą, aby leczyć w sposób możliwie mało inwazyjny, chroniąc zdrowe tkanki Pacjenta. W przypadku konieczności usunięcia zęba, zabieg wykonujemy w sposób atraumatyczny (chroniący kość), umożliwiając Pacjentom skuteczną odbudowę w przyszłości.

Wykorzystujemy najbardziej odpowiednie metody zabiegowe, które stanowią dla Pacjenta najkorzystniejsze rozwiązanie.

Rodzaje zabiegów z zakresu chirurgi stomatologicznej

Zabiegi chirurgiczno–stomatologiczne to szeroka gama usług pozwalających nam na zapewnienie naszym Pacjentom kompleksowego leczenia w zakresie:

  • implantologii (implanty zębów) – wstawiamy nowoczesne implanty firm Nobel i ADIN. Przeprowadzamy zabiegi przygotowujące Pacjenta do wszczepienia implantów, m. in., atraumatyczne usunięcie zęba, podniesienie dna zatoki szczękowej, przeszczepy bloków kostnych,
  • podcięcie wędzidełka,
  • usuwanie zębów zatrzymanych,
  • dłutowanie pozostawionych korzeni zębowych,
  • usuwanie lub dłutowanie górnych i dolnych zębów mądrości (tzw. ósemek),
  • resekcja korzenia (odcięcie wierzchołka korzenia),
  • zamykanie zatoki szczękowej.

Wszystkie zabiegi przeprowadzamy bezboleśnie (leczenie zębów bez bólu) z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych. Zapewniamy również opiekę w okresie rekonwalescencji tak, aby zapewnić komfort w życiu codziennym naszych Pacjentów. Zabiegi chirurgii stomatologicznej są stosowane na zlecenie stomatologa, sprawującego opiekę nad pacjentem. Dzięki kompleksowej ofercie, którą proponujemy, możemy przeprowadzić pacjenta przez cały proces leczenia, począwszy od zdiagnozowania problemu – na przykład zatrzymanych zębów mądrości – aż po leczenie poprzez chirurgiczne usunięcie tych kłopotliwych zębów. Na każdym etapie leczenia nasi specjaliści współpracują ze sobą, by zaproponować Pacjentowi najlepsze dla niego rozwiązanie. Naszym atutem jest także możliwość wykonania diagnostyki przed zabiegiem w naszej klinice, co umożliwia Pacjentowi na zaoszczędzenie cennego czasu i skraca czas leczenia.

Kontakt